Full spätta
Det händer massor just nu och jag orkar knappt slå på datorn när jag kommer hem. :)
Först var det planeringar inför möhippa, sedan genomförande av densamma, nu planeringar inför bröllop (och jag tror inte jag har nån klänning än!) och träffa vänner och shoppa klänning och lämna bort underbaraste dotter och gå på bröllop och sen börja packa inför seminariet och åka på seminariet och allt.
Men kramar har man aldrig för bråttom för! Och älsklings-Nova vill just nu pussas nästan lika ofta som hennes mamma och pappa. :)
Denna veckan lämnar jag nästan alla dagar, och både igår och idag var det toppenlämningar! Min älskling. Hon är så trygg och mår så bra när hon är på förskolan. Jag blir så glad av att slippa tårarna och ångesten och ilskan som "brukar" vara när jag lämnar, kanske har hon vant sig vid att jag inte försvinner från jordens yta bara för att jag lämnar en morgon?
Fick ett SMS av finaste Jessica som skrev att när hon lämnade Cleo så hade hon och Nova dukat upp ett låtsasfrukostbord och fixat tillsammans. Underbart och bedårande! De börjar bli så stora!
